Duyurular

Kudret Hanım Kız Yurdu
yurtta kalmanın avantajları ankara kız yurtları
10 Nis

YURTTA KALMANIN AVANTAJLARI

ankara emek bahçeli kız yurtları

yurtta kalmanın avantajları ankara kız yurtları

Yurtta kalmak hem aile hem de öğrenci için ayrı ayrı avantajlar sunar. Yurt ortamı, öğrencilerin arkadaş çevrelerini genişletip sosyalleşmelerini sağlar. Kişilerin öz güvenlerinin pekişmesinde ve kendilerini geliştirme noktasında önemli fırsatlar sunar. Sosyalleşmenin ve çevre edinmenin hayatta başarılı olma adına önemli kilit noktalar olduğu bilinen bir gerçektir. Yurt ortamında düzenlenen aktiviteler, edinilen arkadaşlıklar ömür boyu hatırlanacak güzel anılardır.

Tüm bunların yanı sıra yurtta kalan öğrenciler bulaşık, temizlik, yemek gibi zorunlu ihtiyaçlarla uğraşmak zorunda kalmaz. Kendilerine daha fazla zaman ayırabilir ve derslerine daha rahat odaklanabilirler.

Aileler açısından ise belki de ilk defa kendilerinden uzakta bir yere giderek kendi ayakları üzerinde durmayı deneyimleyen çocukları için de daha güvenilir bir ortam olması Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel yurtlar avantaj sağlar.

Özellikle Gazi üniversitesi başta olmak üzere Ankara’da ki tüm üniversitelere yakınlığı ve kolay ulaşım imkanlarıyla bilinen yurdumuzda sunduğumuz kaliteli hizmeti görebilmeleri için tüm öğrenci ve velilerimizi bekliyoruz.

https://www.kudrethanim.com/odalarimiz/

Tıkla Ara

WhatsApp chat