Duyurular

Kudret Hanım Kız Yurdu
ankara kız yurtları bahçelievler kız yurtları
24 Nis

ANKARA KUDRET HANIM KIZ YURDUMUZU TANIYALIM

Yurdumuz kotta iki kat, giriş kat ve üstte üç kat olmak üzere toplamda 6 kat olarak hizmet vermektedir. Binamızda asansörümüz mevcuttur.

Kot 2 de yemekhanemiz oturma alanımız hobi mutfağımız ve spor alanımız vardır. Öğrenciler yemeklerini yedikten sonra oturma alanında vakit geçirip sohbet etmekte, spor alanında sporlarını yapabilmektedirler. Ek olarak hobi mutfağını kullanarak diledikleri her şeyi pişirebilmektedirler.

Kot 1 de ekonomik odalarımız, etüt salonumuz mevcuttur. Öğrencilerimiz aynı anda 25 kişinin sessiz bir ortamda ders çalışabildiği etüt odamızı ya da odalarında kendilerine ait geniş çalışma masalarını kullanabilmektedirler.

Giriş katta bazı odalarımız ve müdüriyet bölümü mevcuttur. Müdüriyetimizin giriş katta olması hem yurdun genel kontrol ve düzeninin sağlanması hem de öğrencilerimizle daha sıkı diyalog kurarak gün içerisinde hepsiyle kısa da olsa bir temas kurabilmemizi sağlamaktadır. Hobi mutfağımızda yaptıkları yiyecekleri birlikte tadıp kapı önlerinde sohbetlerin edildiği sıcak bir ortamla öğrencilerimizle aile gibiyiz. Diğer katlarımızda da yine standart, suit ve dubleks odalarımız bulunmaktadır.

HOBi MUTFAĞI

Yurtlarda kalan öğrencilerin çok iyi bildiği bir sıkıntıdan söz edelim biraz da: öğlen yemeği…

Öğrencilerin genel olarak gün ortasında okulda olmalarından kaynaklı yurtlarda genel olarak öğlen yemekleri çıkarılmıyor. Gün ortasını bir şekilde yurtta geçiren öğrencilerimizin ise bu sebepten öğle yemeklerini dışarıdan söylediklerini gözlemledik. Ekonominin aileleri yıprattığı şu dönemlerde özellikle ailelere ekstra masraf oluşmaması için, öğrencilerin ev sıcaklığını hissederek istedikleri her şeyi yapabilmeleri için bir hobi mutfağı oluşturduk. Hobi mutfağımızda mutfak tezgahı, ocaklı fırın, mikrodalga fırın mevcuttur. Öğrencilerimiz yurtta oldukları zaman birlikte yemek yapmayı tecrübe ediyor, kurabiyeler kekler yaparak eğlenceli  ve kaliteli zaman geçiriyorlar. Odalarımızın ev konseptine hobi mutfağı uygulamamız çok yakıştı.

Ev ortamını derinden hissetmek isteyen öğrencilerimiz için tasarladığımız Ankara kız yurtları arasında ev konseptli tek yurt olma özelliğine sahip odalarımızı görmek, fiyat almak ve bir çayımızı içmek için misafirimiz olunuz…

https://www.kudrethanim.com/galeri/

Tıkla Ara

WhatsApp chat